niedziela, 14 sierpnia 2011

Remont pokoju dla dziecka


Autorem artykułu jest Irena Zobniów



Wszelkie prace remontowe w naszym mieszkaniu wymagają nie tylko dużego  wkładu pieniężnego, ale przede wszystkim dobrze przemyślanej strategii i  jasno określonego celu. Planując remont pokoju dla dziecka powinniśmy  kierować się stworzeniem ładnego i przytulnego wyglądu, a także  bezpieczeństwem naszej pociechy.
Jeśli zamierzamy wykonać remonty pokoju dla dziecka w wielu przedszkolnym  lub szkolnym, zaplanujmy prace remontowe w okresie wakacyjnym , kiedy  dziecko przebywa na kolonii, obozie lub innym wyjeździe. Natomiast  przygotowując pokój dla noworodka warto pomyśleć o tym kilka miesięcy  przed pojawieniem się nowego członka rodziny, aby uchronić mamę przed  nadmiernym stresem oraz nie narażać jej organizmu na wszelkiego rodzaju  chemikalia występujące w farbach i klejach.

Poniżej przedstawiam w kilku punktach, jak odpowiednio przygotować się do remontu pokoju dziecka.

1. Rozplanowanie przestrzeni.

Zarówno  niemowlę, jak i dziecko kilkuletnie powinno w swoim pokoju mieć  wyraźnie oddzielone strefy snu, zabawy, nauki lub ewentualnie spożywania  pokarmów. Dzięki temu dziecko będzie czuło się swobodnie i nie będzie  niepotrzebnie rozpraszało swojej uwagi w trakcie wykonywania  poszczególnych czynności.

2. Wybór mebli


Wyposażenie pokoju dla dziecka jest ważnym  elementem, a  wybór poszczególnych mebli powinien być podyktowany przede  wszystkim względami użytkowymi. Ważne jest, aby były one wysokiej  jakości oraz odporności na uszkodzenia, gdyż będą musiały posłużyć  dziecku przez wiele lat.

3. Ściany

Warto dobrze zastanowić się, czy na ścianach chcemy  położyć tapety, czy może pomalować je farbą. W przypadku pokoju dla  niemowlaka dobrym wyjściem jest tapeta z bajkowym wzorem, która nada  pomieszczeniu ciepła i przytulności. Dla starszych dzieci warto  pomalować pokój farbą zmywalną, dzięki czemu z łatwością usuniemy  "malarskie eksperymenty" naszej pociechy z powierzchni ściany.  Wybierając farbę pamiętajmy o tym, aby posiadała ona atest  antyalergiczny, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo naszego dziecka.
Kolory ścian powinny być delikatne, pastelowe, budujące przyjazną atmosferę w pokoju.

4. Podłoga

W  przypadku pokoju dla dziecka podłoga powinna być wykonana z  wytrzymałego tworzywa. Drewniane panele są dobrym rozwiązaniem, jednak  nalezy pamiętać o tym, aby do lakierowania jego pwierzchni uzyć lakieru  wodorozcieńczalnego, który nie wydziela szkodliwych dla zdrowia oparów.  Alternatywą dla paneli jest wykładzina PCV, która jednak jest mniej  odporna na zniszczenie, lecz dużo tańsza niż panele z drewna. Można  także pomyśleć o wykładzinie dywanowej, która nada pokojowi estetyczny i  ciepły wygląd, lecz minusem tego rozwiązania jest trudność w utrzymaniu  jej higieny i czystości.

5. Bezpieczeństwo

Decydując się na wykonanie remontu dla dziecka pamiętajmy o tym, aby  wszelkie wyposażenie pomieszczenia oraz użyte do remontu materiały  spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Meble i urządzenia nie mogą  posiadać ostrych kantów i wystających elementów. Szczególna uwagę należy  przywiązać do instalacji elektrycznych: gniazdka powinny posiadać  ochronne zaślepki,a  kable należy ukryć pod wykładziną lub zabezpieczone  specjalnymi osłonkami.

6. Wybór fachowca

Remont pokoju dla dziecka powinien być wykonany z największą precyzją i  estetyką. Wybór firmy, która wykonuje tego typu remontu może być  zadaniem trudnym i zanim podejmiemy decyzję warto poznać oferty oraz  referencje kilku firm. Możemy zatem zasięgnąć porady rodziny i bliskich,  którzy korzystali juz z usług danej firmy i mogą polecić odpowiedniego  fachowca. Dobrym sposobem na znalezienie firmy sa zlecenia remontowe przez internet, dzięki czemu w  wygodny sposób będziemy mogli porównać firmy remontowe z naszej okolicy.

---
   
Irena Zobniów

remontowanie.com.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz